Tanıtım Filmi
Orçun KökenY.Mimar
D’Architects

Santra Çayyolu, gelişen Çayyolu bölgesinde “Yeni Ankara”nın merkezi olarak planlandı. Kompleks, gelişen bölgeyi üniversiteler ile bağlayan iki ana arterin kesiştiği bir tepede konumlanmakta. Arazinin zorlu eğimlerden oluşan yapısı bir tasarım potansiyeli olarak benimsendi ve kütleler, yeni bir topografya tanımlayacak şekilde tasarlandı. Bölgenin kamusal ihtiyaçlarını karşılamak için biri yükseltinin üst noktasında, diğeri ise cadde seviyesinde olmak üzere iki farklı meydan oluşturuldu.

Tüm blokların girişlerini barındıran üst meydan cafeler, restoranlar ve yeşil alanlar ile zengin bir sokak dokusu oluştururken, amfitiyatro ve cadde bağlantısı ile alt meydan ise kent için daha büyük ölçekli bir toplanma alanı olma niteliği taşıyor. Arka tarafta konumlandırılan 3 konut bloğu ise konforlu bir yaşam oluşturmak için yürüyüş yolu ile ticari faaliyetlerden ayrıldı. Bu sayede konut sahipleri merkezin tüm olanaklarından faydalanırken aynı zamanda sakin bir yaşam alanına kavuştu. Özel yerleşim birimlerinden ve ev-ofislerinden oluşan yüksek kule ise daha dinamik bir hayata olanak sağlayacak şekilde üst meydan ile birlikte tasarlandı.

Tüm bloklar Göreme’nin peribacaları gibi yerden yükselen kütleler olarak şekillenirken değerli bir taş gibi kompleksten ayrılan ofis bloğu, ana kavşağa bakacak şekilde üst meydan üzerinde bağımsız bir cam kütle olarak tasarlandı.

Kompleksin mimarisi bu çok katmanlı yapıya bir çözüm olarak şekillendi. Birbirinden farklı ve tamamlayıcı fonksiyonları ve de özgün mimarisi ile Santra Çayyolu hem kendine yeten hem de bölgenin ihtiyaçlarına cevap veren bir merkez olmayı hedefliyor.Neşet Güneİç Mimar
Profit

“Mesaisine 1995 yılında Ankara’da başlayan Profit Neşet GÜNE Tasarım Stüdyosu’nun ana felsefesi “İç Mimarlık mesleğini tüm gereklerini en iyi ve en doğru biçimde, kendi üslubuyla yerine getirmek” oldu.

Bu anlayışla yoluna devam eden firma, ilerleyen yıllar boyunca disiplinli ve özgün çalışmaları ile sürekli kendini geliştirmeye çalışan tasarım çizgisi ve kaliteden ödün vermeyen iş ahlakıyla sektörde iyi tanınan ve tercih edilen bir firma olarak öne çıkmayı hedeflemektedir. Her geçen gün referanslarına ve aktif iş portföyüne daha büyük ve kapsamlı yeni projeler eklemeye ve tasarlamış olduğu projelerin anahtar teslimi uygulamaların yapmaya istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.” Santra Çayyolu projesi Ankara’ya yepyeni, coşkulu ve dinamik bir soluk getirecek diye düşünüyorum…

Çünkü mimari planlama bazında birçok seçenek sunuyor Yaşam Kent sakinlerine. Beş kişilik bir ailenin de, iki kişilik minik bir ailenin de içinde yaşayabileceği birçok alternatif büyüklükte daire tipi var projede. İç mimari atmosferi yaratırken de bu alternatifli seçenek prensibine uygun tasarımlar yaratmaya çalıştık.

Modern tarzda dizayn ettiğimiz daire seçeneklerinin yanı sıra daha güncel ve olgun stilde çizdiğimiz daire tipleri de sunduk kullanıcıya… SANTRA ÇAYYOLU son yıllarda tasarladığımız en eğlenceli ve yaratıcı projelerden birisi oldu… umarım bu konutlarda oturacak olanlarda bizim tasarımı yaparken duyduğumuz heyecanın ve hevesin aynısını hissederek yaşamlarını sürdürürlerOktan NalbantoğluYüksek Peyzaj Mimarı
On Tasarım

Santra projesi sadece bir peyzaj düzenlemesi olarak ele alınmamış, içinde yer aldığı kentsel çevreye önemli bir kamusal alan kazandırmıştır. Projeyi benzerlerinden ayıran en önemi özellik dışa kapalı bir kentsel çevreden çok dışında bulunan kent halkını kendi iç bünyesine misafir eden bir anlayışla planlanmış olmasıdır. Bu proje ile Çayyolu semtine önemli bir kamusal odak kazandırılmış olacaktır. Bu alan kentin yeni çekim merkezi olacaktır. İçinde tasarlanan sokakları ve meydanları ile adeta bir hafızalarımızda yer alan mahalle konsepti yeniden kurgulanmıştır. Mimari ile peyzajın birlikte var olmaya dayalı ilişkisi kentin lehine bir mekân zenginliği oluşturmuştur.

Günün her saati özgürce sokaklarında dolaşabileceğiniz, meydanlarında oturup kahvenizi yudumlayabileceğiniz, seyir teraslarından kentin doyumsuz manzarasını ve gün batımını izleyebileceğiniz keyifli kentsel mekânları ve bahçeleri ile Ankara’ya yepyeni bir yaşam alanı kazandırılmış olacaktır. Sadece dışarıdan gelenlerin değil, içinde yaşayanların da keyifli anılar biriktirmesine olanak tanıyan bir projedir Santra… Çocuklarınızın güvenli sokaklarında özgürce dolaşacağı, oyun parklarında sadece bedensel değil zihinsel olarak da gelişeceği yeni bir anlayışla proje ele alınmıştır. Alanın her köşesi ince ince tasarlanmış, su elemanları ile zenginleştirilmiş, sanatla bezenmiş, yeşille bütünleştirilmiştir.

Yeşilin her tonunu ve Ankara’nın mevsimsel zenginliğini kısacası içine bulunacağınız mekânın keyfini çıkarabileceğiniz çağdaş bir yaşam alanı sunulmuştur.

Santra projesi bugüne kadar yapılanlardan çok daha farklı bir şeyler söylemek üzere kurgulanmış, takip eden değil, yol gösteren bir anlayışla kentin yeni çekim merkezi olarak kentteki yerini almıştır.Bora MilliYönetim Kurulu Başkanı
Euroturk A.Ş.

EUROTURK® | Proje Departmanı olarak, bugüne kadar bizi heyecanlandırmayan hiç bir işte yer almadık. Santra ise, eşsiz lokasyonu ve geliştiricisi Teleses A.Ş.’nin patronu Sn.Recep Uzelli’nin öncü vizyonu ile daha ilk günden tüm enerjimizi içine çekmeyi başardı.

Santra modern, sade, kullanışlı, ve konforlu hacimlerinde anlamlı lüks dokunuşlar taşıyan, her metrekaresinde yüksek malzeme ve işçilik kalitesini hissedebileceğiniz, çizgi üstü bir proje.

İşe Santra’yı “ulaşılabilir fiyatlarda, imtiyazlı bir iş ve yaşam yerleşkesi” olarak konumlandırarak başladık. Günün sonunda, birçok ilki içinde barındıran rafine bir yaşam tasarımıyla, Santra’nın kendine has, benzersiz dünyası ortaya çıktı...

• Şehirin merkezinde, yeşillikler içinde, doyasıya nefes alabileceğiniz, zengin su temaları ve hayvan habitatlarıyla, doğanın hazinelerini içinde barındıran, sağlık dolu bir Santra.
• Dilediğinizde sükunet ve huzur bulacağınız, dilediğinizde çok çeşitli donatıları, spor, sanat ve eğlence olanaklarıyla dinamizm dolu bir Santra.
• Meydan buluşmaları, sanat etkinlikleri, kahve molaları, lezzet durakları, açık hava mağazalarıyla her an yaşayan bir Santra.
• İhtiyaç duyabileceğiniz tüm hizmetlerin, düşük aidatlarla, 5 yıldızlı otel kalitesinde, elinizin altında olduğu bir Santra.
Ve tabii ki yüksek kazandıran, güçlü ve istikrarlı bir yatırım aracı olarak Santra.

Büyük düşünenlerin dünyasına, Santra dünyasına hoş geldiniz...